Běh noční Třebíčí 2017

Rekordní Běh noční Třebíčí pomohl nemocnému Kubovi a třebíčský projekt Pažitka zdravě a chutně byla samozřejmě u toho!

Celkem 244 závodníků si sobotní podvečer zpestřilo na čtvrtém ročníku Běhu noční Třebíčí. A v chladném podzimním počasí padaly rekordy - třebíčský talent Michael Jakůbek prolétl tři kola vedoucí skrz židovské město ve skvělém čase 29:24, poprvé ve čtyřleté historii závodu se tak běželo pod půl hodiny.

Sportovci po doběhnutí mohli dát v pažitkovskou hrstkovou polévku, pro děti byly připraveny balíčky a stánek z holkama z pažitky nabízel další neodolatelné dobroty. Největší úspěch měl bezlepkový chilli koláč s brusinkami.

Nový rekord trati si na dvou kolech díky času 24:47 připsala rovněž ženská vítězka Olga Krčálová. Běh noční Třebíčí má již tradičně také charitativní podtext - část z každého startovného letos šla na konto Jakuba Novotného z
Třebíče, kterému byla diagnostikovaná leukémie. Na nemocného chlapce běžci vybrali 7 670 korun.

Děkujeme za vaši účast a příští rok se těšíme naviděnou!