Třebíč Open 2017

Třebíč Open 2017

Spolupráce s klubem Fotbalová škola Třebíč začala již v zimě, kdy se pažitka starala o stánky při halových fotbalových turnajích. Tam jsme se vzepřeli párkům v rohlíku a zkusili dětem nabídnout zdravý celozrnný toast se šunkou a sýrem, nebo upéct domácí "mysli" tyčinku. Oblíbený byl třeba ovocný pudink a saláty z ovoce šly na dračku. To nemluvíme o domácí bábovce nebo bezlepkovém koláči. V té chvíli jsme opravdu uvěřili, že náš třebíčský projekt Pažitka zdravě a chutně smysl prostě má!

Přesně na tři dny Třebíč a její okolí zaplavila vlna mladých fotbalistů s rodiči a trenéry ze všech koutů České republiky, Slovenska, Polska a velmi zajímavou podívanou nabídl i dvojnásobný vítěz Ligy Mistrů, portugalské FC Porto, které přijalo pozvánku na tuto velkou událost, kterou pořádal klub SK Fotbalová škola Třebíč.

Turnaj byl určený pro fotbalisty od 7 – 13 let a za cíl si kladl nejenom jedinečný sportovní zážitek, ale i kulturní přesah, aby účastníci zažili více, než jen fotbalová hřiště, ale prozkoumali krásy Třebíče a využili z míst i zařízení, které město může nabídnout.

První sportovní den probíhal v Nuvia Aréně (Stadion Spartaku) a bylo v něm k vidění několik zajímavých zápasů české i slovenské špičky se zmiňovaným portugalským mistrem, FC Porto.

Druhý den se turnaj rozložil téměř po celé Třebíči, poté do Přibyslavic, Vícenic u Náměště nad Oslavou a Rouchovan, kde střídal jeden zápas druhý, přítomní diváci vytvořili v arénách výbornou atmosféru a oceňovali výkony jednotlivých mužstev. Večer se všechna mužstva sjeli do Nuvia arény ke slavnostnímu ceremoniálu, který započal oslavy sportovního svátku. Po prezentaci jednotlivých mužstev bylo k vidění vynikající taneční vystoupení taneční skupiny Motus, kterou pak nahradila kapela Like it a se stmíváním proběhla pohledná ohňová show v podání skupiny Magnis.

Nedělní program se nesl v duchu dohrávání zápasů ve skupinách a předávání pamětních cen a dortů pro celkové vítěze jednotlivých kategorií.

U8 – vítězové tří košů: FC Spartak Trnava (nejsilnější koš), FC Vysočina Jihlava a FC Zbrojovka Brno
U9 – FC Hradec Králové
U10  AC Sparta Praha
U11 – SK Slavia Praha
U12 – FC Vysočina Jihlava
U13 – FC Hradec Králové
Regionální kategorie – FC Velké Meziříčí

„Myslím, že Třebíč Open 2017 se vydařilo možná ještě lépe, než jsme čekali. Ohlasy jsou opravdu velmi dobré a jsme za to vděční. Podařilo se otevřít krásné město Třebíč a jeho okolí světu, vždyť například s dětmi z FC Porto přiletěla i početná skupina rodičů, která si Třebíč užila po všech stránkách. Turnaje se zúčastnilo přes 90 týmů ze 4 zemí a zapojilo se přes 1200 dětí, s kterými přijelo dalších více jak 1000 dospělých. Moc děkuji sponzorům, partnerům a všem spoluorganizátorům. To, že se jsme laťku nasadili pro příští roky dost vysoko, je důsledkem skvělé práce mnoha členů organizačního týmu, z nichž drtivá většina je z řad rodičů a trenérů Fotbalové školy Třebíč. Nyní již připravujeme Třebíč Open 2018.“ 

Martin Daněk, ředitel Třebíč Open 2017

http://www.trebic-open.cz


Abychom si nehřáli polívčičku jen my, musíme poděkovat všem, kteří se na naší stravovácí akci, která byla pro nás první větší zkušeností podíleli. Týýý jo, kde začít?! Speciální poděkování patří:

Všem milým kuchařkám!
Milým kuchařkám ze základní školy Okříšky, kuchařkám ze střední školy SPŠT v Třebíči, panu Švestkovi z Rouchovan z penzionu Lihovar, kuchařkám ze střední školy Stavební na ulici Kubišova, paní Novákové z Vícenic a její místní hospůdce, Borovinské Kuželně a panu "Řízkovi", celému týmu Vestavných spotřebičů s.r.o., týmu kuchařek Pažitka zdravě a chutně, školám T.G.M. Třebíč, škole Barůškova, panu Bartošovi z restaurace Třebíčanka, panu Horynovi za vypůjčení grilů, sportovním fotbalovým klůbům v Rouchovanech, Vícenicích, Přibyslavicích, hospůdce v Přibyslavicích, všem trenérům, rodičům, dětem, všem zúčastněným týmům, kavárně Salsa a Rosťovi Malenovi, městu Třebíč, všem správcům, organizátorům, rozhodčím, zdravotníkům, našemu vrchnímu elektrikáři panu Holíkovi, zvukářům, kapelám, pomocníkům, brigádníkům, třebíčské ZON., speciálně panu Vejmelkovi..prostě všem!!!

DĚKUJEME!!!

Kdyby nás ještě někdo napadl a že zde nejsou zmíněni všichni, dopíšeme a doplníme!

 
Autor článku: Monika Růžičková

Odběr newsletteru